KULT
A Rovatból

Simán bosszút állnak a másikon 3 millióért – A híd kiemelkedik a realityk közül, de vajon amit látunk, mennyire valódi?

Augusztus 11-én indult a HBO Max reality műsora, A híd, és ma kerül fel a két záróepizód. A valóságshow kiemelkedik a honi reality-dömpingből, sok szempontból okozott kellemes csalódást. Kritika.


Főbb jellemzőiben persze ugyanazokat az elemeket variálja, mint a többi hasonló vetélkedő. Vadidegenek összezárása – akik közt vannak civilek és relatíve ismert emberek –, emberpróbáló körülmények, nehéz feladatok, kiszavazás, nem várt csavarok. Ami kiemeli A hidat a többi műsorból, azok apró, de fontos motívumok. Hiába, az ördög a részletekben rejlik.

Amikor elkezdtem nézni a műsort, nem vártam sokat tőle. Meglehetősen tipikusan indult: egyesével-kettesével megérkeznek a szereplők az Isten háta mögött lévő kalibába, közben olyan coelhói bölcsességeket puffogtatnak, mint például

„Olyan, hogy lehetetlen, nem létezik, csak gyenge akarat.”

De aztán szép lassan kiderül, hogy ez mégsem teljesen olyan, mint a többi. Mindjárt az első, hogy míg a túlélő típusú showműsorokban általában két csapat verseng egymással, itt mindenki egy közös célért dolgozik: meg kell építeni egy hidat, amivel a parttól elérhetnek a Bélesi-tó közepén lévő világítótoronyhoz, ahol egy ládában vár rájuk a főnyeremény: 30 millió forint.

Szimpatikus az is, hogy a trash reality hagyományaival szakítva nem kőbunkókat válogattak össze, hanem intelligens, értékes embereket. Nem a szekunder szégyennel és a meztelenül zuhanyzó lányokkal akarták eladni a műsort az alkotók.

Például a 25 éves Janka, akit a táborozók vezetőnek választottak, elméleti fizikus (mint Sheldon Cooper). De mindenképp érdekes szereplő a transznemű influenszer, Alex is, aki nagyon jó ízléssel egy percig sem tolja az arcunkban a másságát. De azzal, hogy jelen van, óhatatlanul gondolkodásra készteti az embert.

Az is érdekes, hogy nem szórták ki az embereket. Ha jól számolom, összesen 6 versenyzőnek kellett idő előtt távozni. De a szerkesztők még ebbe is tudtak csavart tenni, az egyik kiszavazott párosnak, (Csabinak és Zsuzsinak) választást kínáltak: vagy hazamennek önként, vagy zsebre tehetnek 3-3 millió forintot, és cserébe két napig titokban szabotálják a társaik munkáját – nem meglepő, hogy az utóbbit választották.

Na és ezzel elérkeztünk az egész sorozat talán legizgalmasabb eleméhez. A játékosokat sokszor állította Magyarósi Csaba műsorvezető morális döntések elé, és azt kell mondjam, ezen a téren nem vizsgáztak túl jól a szereplők. Mint ahogy az imént említett Csaba és Zsuzsi is önként és dalolva zsebre tette a milliókat, hogy cserébe bosszút álljanak társaikon, a két színész, Ádám és Viktor is a pénzt választotta a csapatérdek helyett, amikor arra került a sor.

Morálisan jó döntést kizárólag akkor hoztak, ha csapatszinten kellett elhatározásra jutni.

Például választaniuk kellett, hogy ételt, vagy jobb szerszámokat akarnak kapni. Ők a nemesítő munkát választották a koleszterinbevitel helyett.

Az egyetlen kérdés, amire ez a sorozat sem tudott megnyugtató választ adni, az, hogy vajon mennyire igaz mindaz, amit látunk.

Abban biztos vagyok, hogy a szituációk és az arra adott reakciók nagy része valódi. Egész egyszerűen életszerűtlen, hogy egy rakás civil mind ennyire jól el tudná játszani az őszinte érzelmeket. Abban azonban szinte biztos vagyok, hogy a műsorkészítők „belenyúlnak” az eseményekbe, és nem csak a feladatok kiosztásával. Például nehéz véletlennek látni, hogy a horgászkunyhóba éppen Ádám és Viktor küldte Janka, a csapatkapitány, akik ismerik már egymást, és mindketten színészek, tehát nagyobb volt az esélye, hogy meg tudnak egyezni a 2-2 millió forint elfogadásáról, és képesek lesznek titokban tartani azt a többi táborlakó előtt.

Mint ahogy ott is kilóg a lóláb, hogy a szövetséges Csaba és Zsuzsa egyszerre estek ki, hogy aztán összesen 6 millió forinttal csökkentve a főnyeremény összegét megakadályozzák a híd felépítését.

De a leghumorosabb elem talán az, amikor valami akciódús esemény közepette bevágnak egy interjút az adott versenyzővel, aki elmondja, mire gondol, mit fog csinálni a következő percekben.

Persze a valóságshow-k is csak szappanoperák, a teljes életszerűséget kár is számonkérni rajtuk.

Összességében szerethető, érdekes sorozat, ami a morális dilemmáival a nézőt is arra készteti, hogy valljon színt legalább maga előtt: ő hogy cselekedne adott szituációban?

A végeredményt nem szeretném lelőni, mindenki nézze meg maga, de egy pici spoilerrel azért egy apró mozzanatot kiemelnék, ami megint csak szimpatikussá tette A hidat:

a legvégén a játékosok maguk szavazták meg, hogy ki legyen a fődíj nyertese, és további csavarként a nyertesnek felajánlották, hogy ha akarja, megoszthatja a nyereményét a társaival. Ez pedig az egésznek ad egy olyan emberi dimenziót, ami a legtöbb hasonló műsorból hiányzik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
Ott volt a világ legszebb emberei közt, és egy életre megfogadta Al Pacino tanácsát – 30 érdekesség az 55 éves Chris O’Donnellről
Egy asszony illata, A három testőr, Mindörökké Batman, Oltári völegény… A kilencvenes években ő volt az egyik legmenőbb feltörekvő sztár. Majd inkább a tévében csinált karriert.


1. 1970. június 26-án született Christopher Eugene O Donnellként az USA-ban, az Illinois államában lévő Winnetkában.

2. Az apja, William Charles többségében ír, kis részben skót és angol származású, az anyja, Julie Ann német, svájci-német, angol, svájci-francia, valamint walesi és skót gyökerekkel rendelkezik.

3. Nem vett részt a középiskolai szalagavatóján, mert épp azzal egyidőben volt az evezős versenye.

4. 17 évesen debütált színészként: fiatalon, 1986-ban kapta első szerepét a Jack and Mike című sorozatban, az első filmje pedig A nő nem felejt című 1990-es vígjáték-dráma volt Jessica Lange-gel, Kathy Batesszel és Joan Cusackkel.

5. 1992-ben marketingből szerzett diplomát a Boston College-ban, mielőtt teljes mértékben elkötelezte magát a színészi karrierje mellett.

6. Széles körű elismertségre a Mindörökké Batman (1995) és a Batman és Robin (1997) című filmekben Robin karakterének megformálásával tett szert.

7. Nagy, ír katolikus családból származik: hét gyermek közül ő a legfiatalabb.

8. Ő maga is nagy családot alapított: 1997-ben vette feleségül a barátnőjét, Caroline Fentresst, akitől öt gyermeke született.

9. A karrierje során számos neves rendezővel dolgozott együtt, mint például Martin Bresttel (Egy asszony illata), Tony Richardsonnal (Kék ég), Joel Schumacherrel (Batman-filmek), Richard Attenborough-val (Szerelemben, háborúban…) vagy Robert Altmannal (Cuki hagyatéka).

10. O'Donnell sokoldalúságát színészként is bizonyította, hiszen a karrierje későbbi szakaszában tévésorozatokban lett ismert, az NCIS: Los Angelesben például 2009 és 2023 között 14 évadon és 323 epizódon át alakította G. Callen szerepét.

11. A szórakoztatóiparban végzett munkájáért 2015-ben megkapta saját csillagát a Hollywoodi Hírességek Sétányán.

12. 1996-ban a People magazin  „a világ 50 legszebb embere” közé választotta.

13. Az 1992-es Egy asszony illatában Charlie Simms szerepéért számos kritikai elismerést, többek között egy Golden Globe-jelölést is kapott.

14. Szívesen vállal vendégszerepeket népszerű tévésorozatokban. Olyan műsorokban tűnt fel többek között, mint A Grace klinika, a Két pasi – megy egy kicsi, az Ügyvédek vagy a Hawaii Five-O.

15. A szabadidejében szeret golfozni, és gyakran vesz részt jótékonysági golfversenyeken. Egy ízben például 500 ezer dollárt gyűjtött össze egy golfjátszmán, amit az Amerikai Filmakadémiának ajánlott fel.

16. Aktívan kommunikál a rajongóival olyan platformokon, mint az X (Twitter) és az Instagram, ahol friss híreket és kulisszatitkokat oszt meg a projektjeiről.

17. Szívesen vesz részt olyan rendezvényeken és kezdeményezésekben, amelyek tisztelik és támogatják az amerikai katonákat és a családjaikat.

18. A színészi munkája mellett producerként is dolgozott az NCIS: Los Angeles című tévésorozatában, illetve executive producere volt az 1999-es Oltári vőlegény című romantikus vígjátékának.

19. A karrierje elején neves márkák reklámjaiban szerepelt, ami hozzájárult a népszerűségéhez és az ismertségéhez. Az első munkája például egy McDonald’s-reklám volt.

20. Eredetileg a Hullámok hercege (1991) című filmben ő kapta meg Barbra Streisand  karakterének fiát, a színésznő-rendező azonban végül úgy döntött, hogy a valódi fiának, Jason Gouldnak adná inkább a szerepet. Streisand személyesen akart bocsánatot kérni Christől, ezért felhívta a kollégiumi szobáját. Az egyik szobatársa vette fel a telefont, és átvette az üzenetet, ami megdöbbentette, mert Chris akkor még nem említette neki, hogy a filmiparban dolgozik.

21. A Loyola Akadémián az osztálytársai megszavazták neki „A legvalószínűbb, hogy elszökik, és csatlakozik a cirkuszhoz” címet.

22. „Soha ne járj színésznővel” – ezt a tanácsot Al Pacino adta neki.

23. A Mindörökké Batmanben (1995) Robin szerepe közte és Leonardo DiCaprio között dőlt el a végén, az ő javára. A legfontosabb demográfiai csoportba tartozó gyerekeket megkérdezték, hogy szerintük melyikük nyerne egy harcban. O'Donnell legyőzte DiCapriót.

24. A felesége, Caroline általános iskolai tanárnő.

25. Két lánya és három fia született Caroline-tól: Lily Anne O'Donnell 1999-ben, Christopher Eugene O'Donnell Jr. 2000-ben, Charles McHugh O'Donnell 2003-ban, Finley O'Donnell 2006-ban és Maeve Frances O'Donnell 2007-ben. Vagyis idén decemberben már a legkisebbjük is betölti a 18-at.

26. Először neki ajánlották fel J ügynök szerepét a Men in Black – Sötét zsaruk (1997) című filmben, de ő elutasította, így került végül a karakter Will Smith-hez. Ezt a döntését azóta minden bizonnyal megbánta.

27. Ugyanazt a karaktert (G. Callen) négy különböző sorozatban is játszotta: az NCIS: Naval Criminal Investigative Service-ben, az NCIS: Los Angelesben, az NCIS: Hawaii-ban és a Hawaii Five-0-ban.

28. A fiatalkori modellkarrierjét akkor kezdte el, amikor az egyik nővére, Sally rábeszélt egy tehetségkutató ügynököt, hogy nézze meg Christ.

29. 1996 óta ugyanazzal a kaszkadőrrel, Jimmy Mcconnell-lel dolgozik együtt minden projektjén.

30. A közkeletű tévhit ellenére nincs rokonságban a színésznő Rosie O'Donnell-lel. Amikor vendégként megjelent Rosie talkshow-jában, a műsorvezető tréfásan a kistestvérének nevezte.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Egy 93 éves néni az őt átverő unokázós csalók nyomába ered – A Thelma képében megszületett a vérbeli „nyugdíjas akciófilm”
Természetesen egy vicces és megható komédiáról van szó, de Josh Margolin író-rendező bravúrosan parodizálja ki az akciófilmek unalomig ismert kliséit.


Nemrég került fel a SkyShowtime kínálatába ez a kis független gyöngyszem, amelynek ősbemutatójára még 2024 januárjában került sor a Sundance Filmfesztiválon. Majd, miután az év első felét végigturnézta különféle filmes mustrákon, és összegyűjtött kb. 10 díjat és még több jelölést, tavaly nyáron az amerikai mozikban is bemutatták. A mi vásznainkat sajnos végül elkerülte a Thelma, de sebaj, már teljes pompájában elérhető streamingen, így itt az ideje, hogy górcső alá vegyük ezt a fentiekben is jelzett, úgynevezett „nyugdíjas akciófilmet”.

Sőt, kibővítenénk még azzal, hogy egyben „nyugdíjas bosszúfilm” is.

A sztorija szerint a 93 éves Thelma Post (June Squibb) egyedül él Los Angelesben, miután pár évvel korábban elhunyt szeretett férje. A kissé céltalan életet élő, de a nagyijáért mindenre képes, szerető unokája, Dannny (Fred Hechinger) gyakran meglátogatja, és gondoskodik róla, annak ellenére, hogy a saját életéért nem vállal felelősséget. Bár Thelma közel áll Dannyhez, állandó segítségét egy kissé leereszkedőnek tartja. Egy nap aztán egy telefonos csaló hívja fel Thelmát, Dannynek adva ki magát, és azt állítja, hogy letartóztatták. Thelma az utasításnak megfelelően 10 000 dollárt küld egy helyi címre. Miután a lánya, Gail (Parker Posey) és a veje, Alan (Clark Gregg) is pánikba esnek, Thelma rájön, hogy Danny biztonságban van, és hogy átverték.

Mivel a rendőrség nem tud segíteni, úgy dönt, nem hajlandó hagyni, hogy a csaló megússza a dolgot, és kicselezve a családját, elindul a címre, hogy visszaszerezze a pénzt. A küldetésében segítségére lesz egy régi jó barátja, Ben (Richard Roundtree), akit a nyugdíjas otthonában keres fel, igazából elsősorban azért, hogy elkérje (vagy lenyúlja) a kis háromkerekű robogóját.

Már a fenti summázat is egy imádnivaló filmecskét ígér, a színészből lett író-rendező Josh Margolin első játékfilmje pedig ki is aknázza az alapsztoriban rejlő lehetőségeket.

Ha rá lehet ütni egy mozgóképre a „vérbeli nyugdíjas film” pecsétet, akkor a Thelma egyértelműen az. Margolin ugyanis láthatóan tiszteli az élemedett korúakat, akiknek életviteléből, a velük kapcsolatos hozzáállásból, az irántuk tanúsított lesajnálásból, a modern technikával való viharos kapcsolatukból és persze a fizikai korlátaikból is viccet csinál, de tisztelettel, jó szándékkal, nem elfelejtve, hogy milyen tudás, tapasztalat és bölcsesség van mögöttük/bennük.

A Thelma pedig azért lesz valamivel több (vagy inkább más) a hasonszőrű „szeniorfilmeknél”, mint amilyen pl. a Selyemgubó (1985), a Straight Story (1999), a Schmidt története (2002), A leggyorsabb Indian (2005) vagy a Vén rókák (1979, 2017) – vagyis azok a filmek, amelyekben a főszereplő idős karakterek valami olyan helyzetbe kerülnek, amibe az idősek nem szoktak –, mivel Josh Margolin az akciófilm és a bosszúfilm zsánereit figurázza ki egy kicsit, pontosabban illeszti rá a nyugdíjasok lehetőségeire. Vagyis, ha a Thelmában „akciójelenet” van, az nagyjából annyit jelent, hogy Thelma a robogon „száguld” kb. 5-10 km/h-val a nyugdíjas otthon folyosóján, úgy megy végig egy üzlethelyiségen, hogy akciózenére próbál átevickélni egy útjában lévő ágyon vagy egy elédőlt lámpaállványon, s úgy esik csapdába, hogy egyszerűen elesik, és nem tud magától felkelni. A 93 éves asszony számára ezek olyan akadályok, mint Rambónak, John Wicknek vagy John McClane-nek elintézni egy seregnyi rosszfiút, és úgy is éli meg a sikereit, ahogy a keménykötésű ifjabb akcióhősök a magukét.

Ebből adódik tehát a Thelma humora, ami nem a nézők hangos hahotáira áhítozik, inkább csak széles mosolyt csal az arcukra, amelybe természetesen időnként a meghatottság is belevegyül majd.

A Thelma legfőbb fegyvere persze maga a címszereplő, a valóságban is kilencvenpluszos June Squibb (idén novemberben tölti a 96-ot, és sok-sok évet kívánunk még neki), aki szakmailag kétségtelenül egy későn érő típus. 1990-ben, vagyis 61 éves korában jött ki a legelső filmje, a Woody Allen által rendezett Alice, majd olyan filmekben tűnt fel többek között, mint az Egy asszony illata, Az ártatlanság kora, A boldogító nem, a Ha eljön Joe Black, a Schmidt története vagy a Távol a mennyországtól.

Sokan az Agymenőkből jegyezhették meg, mivel ő alakította Sheldon Meemaw-ját az egyik epizódban, illetve az első és eddigi egyetlen Oscar-jelölését is 84 éves korában kapta a 2013-as Nebraskában nyújtott csodálatos alakításáért.

Jelenleg ő Hollywood egyik legnépszerűbb idős nénije (amióta Betty White 2021 decemberében elhunyt, pedig pláne) és nagyija, aki állandó karakterszínészként több mint kilencven évesen lett igazi filmsztár és főhős a Thelmával. Olyannyira, hogy ő lett a főszereplője Scarlett Johansson az idei Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon debütáló első rendezésének, az Eleanor the Greatnek is.

Squibb pedig csodálatosan hozza Thelma karakterét, aki, igen, megszenved a számítógépekkel és okostelefonokkal, de nagyon is az eszénél van, sőt, több mint fifikás, és a korából fakadó fizikai nehézségei sem állhatják útját, ha valamit a fejébe vesz. Tündéri filmecske, érdemes próbát tenni vele.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Meghalt Rebekah Del Rio
Az énekesnő otthonában hunyt el, halálának oka egyelőre nem ismert. Egyetlen fia évekkel ezelőtt tragikus körülmények között halt meg.


Rebekah Del Rio 1967. július 10-én született a kaliforniai Chula Vistában. San Diegóban kezdte a karrierjét, majd Los Angelesbe költözött. Egy fia született, Phillip C. DeMars, aki 2009-ben, 23 éves korában elhunyt – írta a Variety.

Az énekesnő 57 évesen, június 23-án halt meg a Los Angeles-i otthonában. Halálának oka egyelőre ismeretlen. Nevét a Llorando című dal tette ismertté, ami Roy Orbison Crying című számának spanyol változata.

David Lynch rendező annyira megkedvelte az előadását, hogy megkérte, énekelje el a Mulholland Drive című filmjében is. A jelenet, amelyben Del Rio énekel Naomi Watts és Laura Harring előtt, az alkotás egyik csúcspontja lett.

A forgatásokat nagyon komolyan vette: minden felvételen élőben énekelt, noha elég lett volna tátognia is. Egyetlen kérése az volt, hogy Naomi Watts és Laura Harring valóban legyenek ott, mert nekik akarta előadni a dalt.

A rendezővel a 90-es évek közepén találkozott először, közös ügynökük mutatta be őket egymásnak. A Mulholland Drive után később is dolgoztak együtt. Del Rio énekelt a Twin Peaks folytatásában is, valamint hallható a Sin City, A tűzben edzett férfi és a Streets of Legend filmzenéjében is.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Gáspár Evelin: Nem fogok gyűlölködni – bemutatták a Sztárbox idei versenyzőit, vannak meglepő nevek és nagy visszatérők is
Többek között Ambrus Attilának, PSG Oglinak, Kamarás Ivánnak, Csipának, Laky Zsuzsinak és a G.w.M.-Kulcsár Edina házaspárnak szurkolhatunk ősztől a ringben.


Nagy titkolózás előzte meg az RTL sajtótájékoztatóját, előzetesen csak annyit lehetett tudni, hogy a műsorvezetői hármasból Csobot Adél és Szujó Zoltán mellől távozik Héder Barna, Ember Márk érkezik a helyére. Talán kevesen tudják, hogy Héder Barna a kulisszák mögött is fontos szerepet vállalt a Sztárbox készítésében. Verebély Marcell senior kreatív producer elmondása szerint ő segített kitalálni, hogy lehetne a Sztárboksz egyszeri műsor helyett több epizódból álló sorozat.

Némi csalódást okozott, hogy pont Ember Márk nem vett részt a sajtótájékoztatón, pedig jóval érdekesebb némelyik versenyzőnél. Szujó Zoli szerint megérdemelt pihenését tölti, és közben tanulja a boksz szabályait. Az mondjuk, nem árt. Főleg, hogy Héder távozásával a műsorvezető trióból Zoli az egyetlen, aki sportújságíróként konyít is valamit a műsor témájához. Bár talán két évad alatt már Adélra is ragadt valami. Igaz, Tilla például számos énekes tehetségkutatót vezetett már úgy, hogy énekelni érdemben nem tud.

Ugyancsak távozott Szépréthy Roland – utóbbit annyira nem bánom, eddig sem igazán értettem, mért ültették le Kokó mellé a pizsamamodellt.

Ha valakinek mégis hiányzik, Roland a Megasztár műsorvezetőjeként éled újjá hamvaiból – stílusosan Ördög Nóra oldalán.

A Sztárbox online tartalmait mostantól Pető Brúnó szolgáltatja majd.

Férfi könnyűsúly

  • Miller Dávid (színész, műsorvezető) – Richter József (artista),
  • Molnár Tamás (énekes) – Zdroba Patrik (énekes)
  • Fenyő Iván (színész) – Ördög Tibor „Csipa” (énekes)
  • Meszes Balázs (énekes) – ifj. Schobert Norbert

Idén 3 férfi és egy női kategória lesz, kategóriánként 4-4 mérkőzéssel. Verebély Marcell a Szeretlek Magyarországnak elárulta, mi okozza a nemek aránytalan jelenlétét:

– Tavaly két súlycsoportra osztottuk a hölgyeket, de az az igazság, hogy a férfiak körében nagyobb a hajlandóság. Szerintem abban Kokó is egyetértene velem, hogy az ökölvívás alapjában egy férfiakhoz közel álló sport. Természetesen hölgyek is kiválóan űzik, ezért is van nálunk egy súlycsoport a hölgyeknek, de a sztárok körében a férfiakat sokkal könnyebb rávenni.

Verebély azt is elmondta, leginkbáb a konkrét nevektől függ, hogy egy-egy mérkőzés mennyire nézett, de egyre inkább érezehtő az is, hogy a jó mérkőzéseket szeretik a nézők. Arról, hogy milyen szempontok alapján válogatják a szereplőket, így beszélt:

– Mindig annak a híve vagyok, hogy fedjük le a nézői igényeket. Teljesen más szól egy idősebb nézőnek, vagy egy fiatalabb nézőnek, egy hölgynek vagy egy férfinak. Ezért úgy próbálunk válogatni, hogy a legjobb nevek legyenek, de különböző területekről.

Végezetül az új műsorvezetőről, Ember Márkról kérdeztem a producert.

– Márk a Reggeli oszlopos tagja. Hogy mást ne mondjak, Miller Dávid is a reggeliben kezdett műsort vezetni, úgyhogy a Reggeli a fiatal műsorvezetők keltetője. Ember Márkban azt látom, hogy egyre talpraesettebb, egyre ügyesebb, és remélem, hogy ezt a lehetőséget is jól ki tudja használni.

Férfi középsúly

  • Ambrus Attila (a "Viszkis") – Sziklai Mátyás (rapper)
  • Kamarás Iván (színész) – Lotfi Begi (DJ)
  • Pápai Joci (énekes, műsorvezető) – Kocsis Dénes (színész)
  • Bódi Bence (influenszer) – Varga Márk „G.w.M” (rapper)

Az ilyen műsorokban mindig van néhány olyan arc, akit nem ismerek, vagy legalábbis ránézésre nem ugrik be kicsoda. Van néhány olyan szereplő, akik kizárólag onnan vannak meg, hogy rendszeresen forgolódnak a különböző valóság és celebshow-kban (Gábor Zsazsához hasonlóan arról híresek, hogy híresek).

Volna is ezzel kapcsolatban egy ötletem: készíthetne valaki egy speciális, exkluzív pecsételős könyvet, ahol a celebek gyűjthetnék melyik műsorban szerepeltek már. A végén ahogy gyűlnek a pecsétek, jutalmakat kaptak. Három Hal a tortán, Dancing With the Stars vagy Árulók szereplést beválthatnak egy Konyhafőnök VIP-re. De aki az Álarcos énekesben szerepel, az kétszer kimarad a dobásból.

Aki talán a leginkább kilóg ebből a celeb közegből, az Radics Peti, aki Facebook idióták című online sorozatával szerzett magának ismertséget. Meg is kérdeztem, hogy érzi magát:

– Furcsán és idegenül. De a Sztárbox abban különbözik sok más tévés showműsortól, hogy itt tényleg csinálni is kell valamit.

Attól viszont nem fél, hogy a rajongói elpártolnak tőle a műsor miatt.

– Mivel most derült ki, hogy versenyzek a műsorban, még nem tudni, mit szólnak majd. Azt gondolom, ha egy számomra teljesen idegen formátumba, mondjuk egy főzős vagy talkshow-jellegű műsorba mennék, talán jogosabb lenne a kétkedés. De mivel ez a műsor komoly felkészülést és erőfeszítést igényel, úgy érzem, ennek van súlya. És remélem, ezt a közönség is látja majd.

Ellenfele a dumaszínházas Lakatos Laci lesz. Radics Petit alighanem azzal a reménnyel válogatták be az alkotók, hogy a képernyő elé ültessék azokat is, akik amúgy talán be se kapcsolnák a tévét. Ugyancsak ezt a réteget célozhatja Sidlovics Gápor "Sidi" gitárhős, aki néhány hete távozott a Tankcsapdából. Lényegesen rosszabbul járt, mint zenésztársa, a Tankcsapda dobosa, Fejes Tomi, aki a Kincsvadászokban licitálgat, és senki nem akarja szétverni a képét – vagy ha akarja is, visszafogja magát.

Valószínűleg a valóság showk és az Insta kedvelői kedvéért választották be a mezőnybe a hadarós beszédéről (is) híres PSG Oglit, akiről annak idején, a Kőgazdag fiatalok kapcsán írtam mérsékelten kedves dolgokat is.

Kíváncsian várom, mire megy majd egy olyan helyzetben, amit nem lehet pénzzel megoldani. A ringben általában eljön az igazság pillanata.

Első ellenfele egyébként Molnár Gusztáv színész lesz, aki az egész versenyt egy belső utazásnak tekinti.

A mezőny érdekes színfoltja, hogy házaspár is indul: G.w.M. férfi középsúlyban, Kulcsár Edina pedig kizárásos alapon női könnyűsúlyban lép a ringbe. El tudom képzelni, milyen lehet náluk most egy családi vacsora. Vagy egy családi veszekedés.

A színészvilágot is többen képviselik, a már említett Molnár Gusztáv mellett láthatjuk Balogh Edinát, Kocsis Dénest, Kamarás Ivánt és Fenyő Ivánt is. Utóbbi ellenfele Csipa lesz, aki megjegyezte, jobban örült volna, ha Iván "apukáját", Fenyő Miklóst kapja, utalva erre a kettejük közti korkülönbségre. Bár 9 év barátok közt mit számít.

Férfi nehézsúly

  • Papp Olivér „PSG OGLI” (médiaszemélyiség) – Molnár Gusztáv (színész)
  • Kembe Sorel (olimpikon, műsorvezető, színész) – Dudás Miklós (világbajnok kajakozó)
  • Radics Péter (zenész, tartalomgyártó) – Lakatos László (humorista)
  • Sidlovics Gábor (gitáros) – Noé Viktor (színész)

Fenyő Iván közismerten nagyon spirituális alkat, ezért a harc filozófiájáról beszélgettem vele:

– Mindig is érdekeltek a küzdősportok – mondja Iván. – Boksz ugyan sajnos eddig nem volt, de tizenhét évig dzsúdóztam. A harcos útja, a szamuráj út, a busidó csatlakozik a spiritualitáshoz. Az igazi harcosság, nem az, hogy a másikat kinyírod, lealázod. A tisztelet a másik felé, a teljes éned beleadása, a totális jelenlét. Így valahogy.

Ez érdekel engem ebben. A saját korlátaim legyőzése, meghaladása.

Felvetettem, hogy a míg a távolkeleti küzdősportok mögött valóban mindig húzódik valamiféle filozófia, a bokszról ez nem mondható el.

– Hát ez az. Nincs mögötte az a fajta mély filozófia, mint a japán harcművészetek mögött, vagy csak én nem tudok róla. Miközben gyönyörű sport. Annyit mondanak persze, hogy "menj előre, adjál, gyere, verd"! Ott mindenki szerint a győzelem a lényeg. De én nem egészen így állok hozzá. Nekem nem ez a legfontosabb ebben.

Nyilván jó lenne nyerni, de… ahogy Molnár Gusztáv mondta az előbb a színpadon, ez tényleg egy önismereti út. A belső gátak, félelmek legyőzése, önmagad megismerése a harcban.

Én így állok hozzá, még ha boksz is. Nem a győzelem a lényeg, hanem hogy teljesen tisztán, mindent bele tudjak adni. Aztán majd meglátjuk, hogy az kinek mennyire elég. Úgy is mindannyian mindig Isten kezében vagyunk. Magaddal kell versenyezz. Az elméddel, a korlátaiddal és a határaiddal – az a legnehezebb. Semmi ellenségesség, mert az ellenfél az nem ellenség. Az ellenfél által tanulunk magunkról, akinek ezért a legnagyobb tisztelet jár.

Az idei évad érdekessége, hogy most először a korábbi szereplők közül többen újra ringbe lépnek. Pápai Joci tavaly felkészülés közben megsérült, akkor Szecsei Valter ugrott be a helyére. Idén azonban Joci remélhetőleg végre harcba szálhat. Ellenfele Kocsis Dénes.

Ismét ringbe lép Miller Dávid is, aki tavaly orrtörés miatt már menet közben lépett vissza a versenytől, annak akkor Sárközi Ákos örülhetett. A Magyar Nemzeti Cirkusz vezetőjével, Richter Józseffel csap majd össze.

Úgy látszik, Schóberték kötöttek valami külön paktumot az RTL-lel arról, hogy nem múlhat el Sztárbox évad nélkülük. Amikor megláttam Norbit és lányát az egybegyűltek között, azt hittem, Lara tér vissza, de tévedtem. Ifjabb Schóbert Norbi gondolta úgy, hogy ismét felveszi a kesztyűt. Idén annyival jobbak az esélyei, hogy az első évad óta folyamatosan bokszol.

Üde színfolt lehet a mindig vidám és energikus Molnár Janka Sára, aki szokatlan területről, elméleti fizikusként robbant be a celebvilágba A híd című reality műsorban.

Influenszerként azon kevesek egyike, aki valami hasznos és értelmes dologgal foglalkozik.

A hölgyek közül azonban most nem őt, hanem Gáspár Evelint sikerült diktafon végre kapnom, aki különleges ruhájával keltett feltűnést: azok az újságcikkek díszítették, amelyek pozitívan írtak róla.

– Természetesen sok minden megváltozott az életemben – mondja Evelin mikor arról kérdezem, milyen hatással van rá a felkészülés. – Sok lemondással, életmódváltással jár, szigorú napirendet alakítottam ki. Nyilván ez a mentalitásomra is hat, mert megkomolyodtam, és a saját magamba vetett hitem napról-napra egyre jobban erősödik.

Reggel hatkor felkelek, elmegyek edzeni, lenyomom a munkát, és még egyszer elmegyek edzeni. És még ezek után főzök, takarítok, kutyázok. Sok erőt és energiát igényel, és ha sikerül teljesítenem egy ilyen napot, akkor azért megveregetem a saját vállamat.

Evelin közismerten elég temperamentumos személyiség, ami a ringben nem mindig előnyös.

– Persze, hát cigány vagyok, a mi alapvető üzemanyagunk a temperamentum – reagál a felvetésre. – Az edzőm, Berki Feri mindenben segít, elmondja az instrukciókat. Nem vagyok egy vadember. És komoly orvosi ellenőrzésen estünk át, aki mentálisan nem alkalmas, azt nem engedik a ringbe.

Azt is elmondta, hogy a családja egyáltalán nem félti, mindenben támogatják a felkészülés során. Végül azt kérdeztem, hogy látja az esélyeit.

– Nem akarok esélyeket latolgatni. Győzzön az, aki megérdemli, aki több energiát, munkát és alázatot fektetett bele. Nem fogom sem lebecsülni magam, sem felpozícionálni.

Nem fogok gyűlölködni az ellenfelemmel, mert az számorma méltatlan. Nem az ellenfelemet járatnám le vele, hanem saját magamat.

31 éves koromra ezt megtanultam. A Jóisten majd mindent elrendez.

Mindenképp a mezőny érdekesebb indulói közé tartozik még Ambrus Attila, Laky Zsuzsi, illetve az X-Faktorból megismert Zdroba Patrik.

A sportszakmai színvonalért idén is Kokó felel, aki immár a boksz szövetség elnökeként a szakág teljes támogatásáról biztosította a műsor készítőit és nézőit egyaránt, és bár elismerte, hogy a pontozás kicsit szubjektív műfaj, objektív döntéseket ígért.

Női könnyűsúly

  • Kulcsár Edina (szépségkirálynő, influenszer) – Laky Zsuzsi (szépségkirálynő, influenszer)
  • Bernáth Odett (fitneszversenyző, influenszer) – Kocsis Alexandra (fitneszversenyző, influenszer)
  • Balogh Edina (színész) – Molnár Janka Sára (fizikus, influenszer)
  • Gáspár Evelin (médiaszemélyiség, műsorvezető) – Szorcsik Viktória (színész, műsorvezető)

Link másolása
KÖVESS MINKET:


OSZAR »